

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 850 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Interface | SPI |
| Min Input Voltage | 500 mV |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 20 mW |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Power Dissipation | 20 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 18 |
| Number of Inputs | 1 |
| Supply Type | Single |
| Max Input Voltage | 5 V |
| Sampling Rate | 400 ksps |
| Integral Nonlinearity (INL) | 1.5 LSB |
| Number of Converters | 1 |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| power consumption | 17 mW |
| Resolution | 2.25 B |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 101.5 dB |
| Differential Nonlinearity | -1 LSB |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Max Digital Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Digital Supply Voltage | 1.8 V |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Input Type | Differential |
| Interface Type(Data Interface) | SPI, DSP |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
| Core Architecture(core/core processor) | SAR |
| Reference Type | External |
Stock: 116
Distributors
pcbx
Unit Price$33.45574
Ext.Price$33.45574
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $33.45574 | $33.45574 |
| 10 | $27.51807 | $275.18070 |
| 25 | $26.30363 | $657.59075 |
| 50 | $25.14254 | $1257.12700 |
| 100 | $24.40722 | $2440.72200 |
